Нігерія також готова заморозити видобуток нафти

Нігерія готова приєднатися до плану Росії та Саудівської Аравії по заморожуванню обсягів видобутку нафти
Depo.Гроші
22 лютого 2016 09:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр енергетики Нігерії Еммануель Качікву, передає depo.ua з посиланням на Bloomberg.

При цьому міністр вважає за необхідне надати Ірану та Іраку можливості наростити видобуток нафти і повернути ринки, втрачені внаслідок дії санкцій та війни.

"Іран і Ірак були поза ринком деякий час, і якщо вони хочуть повернутися, не потрібно заморожувати їх там, де вони зараз, потрібно заморожувати на більш високому рівні", − сказав Качикву.

Міністр зазначив, що при цьому Нігерія продовжить розглядати можливість збільшення видобутку нафти, але не для експорту, а для внутрішнього споживання. "На даний момент ми не експортуємо навіть ту кількість нафти, яку було встановлено ОПЕК", - зазначив чиновник.

Також Качікву зазначив, що перш ніж проводити саміт країн ОПЕК, необхідно в ході переговорів виробити продуктивні рішення, які вплинуть і на вартість нафти.

Раніше міністри нафти Ірану, Іраку, Венесуели і Катару на зустрічі 17 лютого в Тегерані не змогли прийти до згоди щодо призупинення видобутку нафти в 2016 році для підтримки цін, але готові продовжувати консультації для пошуку оптимальних рішень.

Перед цим, 16 лютого, за підсумками зустрічі в Досі між міністром енергетики РФ Олександром Новаком і представниками Саудівської Аравії, Венесуели і Катару була досягнута домовленість про готовність зберегти середній рівень видобутку нафти в 2016 році на рівні січня поточного року, якщо інші виробники приєднаються до такої ініціативи.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.