Невидимі яйця: До чого може призвести тиск НАБУ на птахофабрики "Укрлендфармінгу"

Офіс генпрокурора поновив дві кримінальні справи трирічної давнини проти компанії "Авангард" за зверненням НАБУ

Невидимі яйця: До чого може призвести ти…

Про це йдеться в репортажі "Ділової столиці", передає Depo.ua.

У бюро звинуватили СЕО групи компаній "Авангард" і "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка в тому, що бізнесмен незаконно заволодів грошима на будівництво, а птахофабрики в Хмельницькій і Херсонській областях так і не були побудовані. Насправді агрокомплекси не тільки були побудовані, але і успішно виробляють щорічно близько 3,5 млрд яєць, які йдуть на експорт і споживаються в Україні. "ДС" поїхала на птахофабрику "Авіс" в Хмельницькій області подивитися, як на "невидимому" виробництві працює понад 500 осіб.

"Величезна сучасна птахофабрика "Авіс" знаходиться в селі Косівщина, в околицях Кам'янець-Подільського. Виробництво було побудовано у 2013 році, будівництво комплексу зайняло близько п'яти років," - каже директор підприємства Микола Лактіонов. Сама ситуація зі звинуваченням виглядає цілковитим абсурдом – особливо в ХХІ ст., коли дані стосовно птахофабрик легко знаходяться в Google, а на корпоративних сайтах розміщена будь-яка необхідна інформація разом з фото і картами навігації.

Птахофабрика – режимний об'єкт, тут роблять все, щоб вберегти курей від можливих хвороб. Відвідувачі та працівники проходять через дезбарьер, санпропускники і приймають душ. Людині, яка не пов'язана з виробництвом, вхід на фабрику заборонений. Для нас зробили виняток, попередньо видавши спецодяг - саме такий, в якому працюють всі без винятку працівники підприємства.

"Ми не допускаємо людей, які не пов'язані з виробництвом, безпосередньо в приміщення", - говорить головний ветеринарний лікар птахофабрики Наталія Ткачук. Робиться це для безпеки і курей, і продукції. "Кожен день наш ветеринарний відділ проводить клінічний огляд птиці, виконується весь необхідний, дозволений в нашій країні, комплекс щеплень. Ми дивимося, як птахи почуваються, як їдять корм і п'ють воду, яка продуктивність. Використовуємо сучасні вакцинні препарати, які виробляють у курей довічний імунітет, щоб уникнути усіх можливих спалахів хвороб", - розповідає ветлікар.

Птахофабрика "Авіс" – це виробництво закритого типу повного циклу з зонами підрощування молодняка, промислового виробництва і власного комбікормового заводу потужністю 60 тонн на годину, в який входять лінія по виробництву соєвої макухи та зерновий елеватор на 56 тонн збереження. "Виробничий технологічний процес складається із зони вирощування молодняка - 2 млн 630 тис. поголів'я, і ​​5 млн 200 тис. курей-несучок. Виробництво яєць на рік - 1,6 млрд. Ми поставляємо продукцію в маркети, локальні мережі на території України, а ще експортуємо за кордон ", - говорить Микола Лактіонов.

За допомогою спеціальної автоматизованої лінії яйця з курника збираються і доставляються в промислову зону, де відбувається сортування і розподіл яєць. В залежності від ваги, яйця діляться на категорії СВ, С0, С1, С2, С3. Автоматизована система розпізнає категорії яєць і сортує їх. Браковані – викидає.

"Яйце надходить, система ділить його на категорії, - розповідає менеджер виробництва птахофабрики "Авіс" Акоп Акопян. - Наприклад, відсортовує брудне яйце, бите. Людина тільки ставить лотки в ящички. Тут повна автоматизація. Є навіть роботи, які допомагають запаковувати ящики з товарним яйцем". До того, як відправитися в торгові мережі, яйця зберігаються в спеціально обладнаних приміщеннях.

На фабриці досить багато молодих фахівців. "У нас на фабриці працює 600 чоловік, - розповідає Наталія Ткачук. - У Кам'янець-Подільському проживає до 100 тис. населення, і багато хто йде до нас на роботу після закінчення вузу, оскільки обсяги виробництва великі".

"Авіс" – не тільки один з провідних в регіоні роботодавців, а й старанний платник податків. Сума податків, яку компанія сплатила у 2019 році перевищила 38 млн грн, у 2018 році ця цифра становила близько 19 млн.

"Ми, чесно кажучи, були дуже здивовані підозрами правоохоронних органів в тому, що цієї фабрики не існує, - говорить керівник відділу зв'язків з громадськістю агропромислового комплексу "Авангард" Євген Манженко. - Адже це не тільки одне з найбільших профільних виробництв в Україні та Євразії, а й одне з найсучасніших. Керівництво може підтвердити, що сюди постійно приїжджають колеги переймати досвід".

У разі продовження тиску з боку силовиків, робота підприємства може призупинитися. Потужності фабрики займають 30% промислового ринку яєць, близько 70% – ринку сухих яєчних продуктів. Яйця, які тут виробляються, експортують в більш ніж 40 країн світу. Так, в 2020 році компанія отримала дозвіл на поставки продукції до Японії і ОАЕ. "Важко уявити, як підприємство, яке насичує внутрішній ринок якісним продуктом, припинить роботу. Адже це питання ще й продуктової безпеки, пожвавлення економіки регіону, мільйонних податків, врешті-решт – це підприємство, де люди працюють і отримують гідну зарплату. Це можливість для молоді залишитися і заробляти в Україні", - говорить Манженко.

Співробітники вірять, що конфлікт з правоохоронцями і НАБУ – тимчасове непорозуміння, яке вдасться усунути спокійно і за допомогою здорового глузду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"