Непопулярні заходи Нацбанку виправдані і будуть продовжені - ЗМІ

Національному банку України доводиться використовувати низку непопулярних заходів для того, щоб уберегти фінансову систему України від великих проблем
Depo.Гроші
30 вересня 2014 10:38
ФОТО: depo.ua
Непопулярні заходи Нацбанку виправдані і будуть продовжені - ЗМІ
Непопулярні заходи Нацбанку виправдані і будуть продовжені - ЗМІ

Як повідомляє РБК-Україна, незважаючи на те, що держрегулятор не планує вводити обмеження на зняття депозитів, їх відтік у країні вже склав $104 млрд. Тому обмеження на видачу готівкових коштів через каси є одним зі способів зберегти стабільність банківської системи, цитує видання голову ради директорів АТ «Дельта Банк» Олену Попову.

За її словами, панічні настрої вкладників у нинішній ситуації шкодять насамперед їм самим. «У зв'язку з цим ми підтримуємо вжиті регулятором заходи з лімітування видачі готівкових коштів через каси в межах до 150 тис. на добу на одного клієнта в національній валюті та до 15 тис. в еквіваленті іноземних валют - це правильні та своєчасні заходи. Цієї суми більш ніж достатньо для забезпечення поточних потреб абсолютної більшості клієнтів. До того ж з нашим бажанням стати європейською країною і побороти корупцію ми повинні рухатися до того, щоб всі платежі й розрахунки відбувалися в безготівковій формі», - зазначає представник банку.

Разом з тим видання нагадує, що НБУ вживає цілу низку інших заходів: від видачі стабілізаційних кредитів системним банкам до обмеження купівлі валюти в обмінниках. І хоча не кожен крок Нацбанку викликає схвалення як з боку гравців ринку, так і боку населення, «з великою ймовірністю можна припустити, що регулятору доведеться прийняти ще не одне «драконівське» рішення, щоб утримати на плаву українську економіку».

«Поки ще рано казати про повну стабілізацію ситуації в Україні. Адже на вітчизняному ринку може бути в будь-який момент розіграна «кремлівська карта». Нагадаємо, що на території України працюють три державні російські банки (ВТБ, «Сбербанк Росії» і «Зовнішекономбанк», якому належить «Промінвест»), які в будь-який момент за вказівкою з Москви можуть почати розгойдувати фінансову систему України», - нагадує видання, прогнозуючи низку превентивних кроків щодо зниження рівня впливу «росіян» на вітчизняний банківський сектор.