Необхідно дозволяти імпорт електроенергії для забезпечення конкуренції – голова НКРЕКП

Обмеження імпорту електроенергії в Україну є тимчасовим заходом, який після подолання кризи, пов'язаної з COVID-19, повинен бути скасований

Про це заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк в інтерв'ю Бізнес Цензору.

"Ми дивимося на імпорт як елемент конкурентного середовища. Міра щодо його обмеження була викликана виключно кризою у зв'язку з пандемією COVID-19. Вона унікальна. Сподіваємося, що за нашого життя вона не повториться, – зазначив Валерій Тарасюк. – Після подолання кризи я вважаю необхідним дозволяти імпорт для забезпечення конкуренції. Особливо це важливо для нашого висококонцентрованого ринку генерації (НАЕК "Енергоатом" і ДТЕК Ахметова виробляють близько 80 % електроенергії в країні)".

Найбільшими імпортерами електроенергії у другому півріччі 2019 року були компанії "Д. Трейдинг" (входить в енергохолдинг ДТЕК, компанія імпортувала 830,6 млн кВт-год, частка поставок у загальному обсязі імпорту склала 30,8%), "ЕРУ Трейдинг" (718,5 млн кВт-год, 26,6%),"ГДЕ Трейдинг" (374,6 млн кВт-год, 13,9%), "Джен Ай Київ" (247,9 млн кВт-год, 9 2%) і "Юнайтед Енерджі" (209,3 млн кВт-год, 7,8%).

За даними НЕК "Укренерго", всього у другому півріччі 2019р в Україну було імпортовано 2,7 млрд кВт-год, що в загальному балансі склало 1,7%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"