Нерухомість Донецька рухнула в ціні

Донецькі ріелтори сьогодні практично не затребувані, але запевняють - в шахтарській столиці продовжують будувати житлові будинки
Depo.Гроші
29 жовтня 2014 17:40
ФОТО: depo.ua
Нерухомість Донецька рухнула в ціні
Нерухомість Донецька рухнула в ціні

Донецький ринок нерухомості знаходиться в стані очікування: ціни впали, усі чекають угод. Під залп артилерійського обстрілу квартири якщо і продаються/купуються, то зовсім тихо і непомітно. Реєстри нерухомості в зоні антитерористичної операції не функціонують, тому оформляти угоди доводиться поза Донбасом. Все більше фахівців в галузі нерухомості переїжджає в інші міста, оскільки роботи в Донецьку немає, і не провіщається.

Так, у продавця квартир Степана була ціла одна угода за місяць. Хоча фахівець зазначає, що дзвінки і інтерес з боку покупців є. Ось тільки якщо раніше цікавилися квадратурою квартири, роком спорудження будинку і іншими побутовими питаннями, то зараз людей, в першу чергу, цікавить, чи не постраждав будинок від обстрілу, чи живуть в ньому бойовики і так далі. А ще просять знижку 1000 - 2000 доларів, якщо в сусідній будинок потрапив снаряд.

Негативно впливають на донецький ринок нерухомості і панічні настрої людей, постійні чутки. Приміром, в сусідніх регіонах розповідають, що в Донецьку хоч греблю гати вільного житла - заїжджай і живи, і не треба нічого купувати.

Порожні квартири в Донецьку дійсно іноді займають непрошені мешканці - бойовики «Донецької Народної Республіки». І суперечити їм ні у кого рішучості немає. Так, комусь відходить дійсно хороша житлоплоща.

Ціни на двокімнатні квартири на вторинному ринку Донецька неухильно повзуть вниз. На вторичці середня ціна за квадрат вже досягла $781. І продовжує опускатися. Сьогодні 1-кімнатну квартиру в столиці Донбасу можна купити за 10 000 - 15 000 доларів. А двокімнатну - від 15 000 - 20 000 доларів. Якщо житло розташоване в зоні бойових дій, приміром, в Київському районі, ціна квартири і зовсім може впасти до 5 000 доларів.

При цьому, будівництво нових будинків в Донецьку триває. Причому деякі квартири були викуплені ще на початковій стадії будівництва, коли ситуація була не така прикра. Ну а в невикуплені квартири, якщо будинки будуть добудовані, напевно безкоштовно заселяться бойовики, і навряд чи хтось зможе їм заперечити. Перспективи у ринку первинної нерухомості Донбасу найсумніші, а ось вторинний ще побореться.