Недієздатність "Укрзалізниці" б'є по українській металургії, - директор "Азовсталі"

Дії державного монополіста "Укрзалізниця" призводять до зниження виробництва маріупольських металургів

Depo.Гроші
19 травня 2017 15:03
ФОТО: depo.ua

Про це написав на своїй сторінці у Facebook генеральний директор металургійного комбінату "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі, передає Depo.ua.

За його словами, через брак сировини в поточному місяці комбінат втратить у виробництві близько 20 тис. тонн сталі, а країна не отримає близько $ 9 млн валютної виручки.

"Хронічне невиконання" Укрзалізницею "перевезень по Комиш-Зорі в обсязі заявлених УЗ 23 вантажних поїздів на добу змусило нас шукати альтернативні варіанти поставок сировини на комбінати. Будь-який з них призводить до значного збільшення витрат на доставку, але одним з найбільш ефективних серед них є доставка ЗРК (залізорудний концентрат, - ред.) каботажем з Бердянського порту безпосередньо в порт комбінату "Азовсталь", - пише Цкітішвілі.

Однак, за словами директора комбінату, УЗ не впоралася і з доставкою планового обсягу ЗРК в Бердянський порт.

"З планованих до перевалки в травні 100 тис. тонн концентрату, в кращому випадку ми отримаємо 50%, і все це через відсутність достатньої кількості магістральних локомотивів в Придніпровському філії ПАТ" Укрзалізниця "- при необхідному мінімумі в чотири машини за фактом працює тільки дві. Підходи до Бердянська затоварені, працівники УЗ не підтверджують плани перевезень і не узгоджують графіки відвантажень. Простоює порт, простоюємо ми ", - нарікає директор "Азовсталі".

Больше новостей экономики читайте на Depo.Гроші