Нацбанк "заморозив" рахунки півтисячі осіб, що потрапили під санкції

Національний банк України зобов'язав банки приступити до виконання санкцій, введених проти осіб і організацій, причетних до анексії Криму та війни на Донбасі
Depo.Гроші
2 жовтня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням постанову НБУ №654 від 1 жовтня, яке вступає в дію сьогодні, 2 жовтня, і діятиме протягом терміну застосування санкцій.

Так, Нацбанк зобов'язав банки у триденний строк надати відомості про наявність банківських рахунків та залишки коштів на них 388 фізичних осіб та 105 юридичних осіб, зазначених у додатках до рішення РНБО.

Банки також мають щомісяця надавати регулятору інформацію про залишки коштів на цих рахунках і про спроби проведення фінансових операцій особами, які потрапили під санкції.

Також постанова НБУ визначає порядок реалізації банками санкцій та моніторингу їх виконання, серед яких блокування активів, зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, заборона на встановлення ділових контактів, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через покупку цінних паперів; заборона придбання цінних паперів), а також запобігання виведення капіталів за межі України тощо

Регулятор нагадав, що реалізація та моніторинг ефективності санкцій доручені Кабінету міністрів разом із СБУ за участю НБУ та Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, що 16 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Вони запроваджується на рік і стосуються близько 400 фізичних і понад 90 юридичних осіб Росії та інших країн, які причетні до анексії Криму та агресії на Донбасі.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.