НБУ заборонив кредити та депозити в рублях і лімітував переміщення готівки

Національний банк України прийняв постанову «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим», якою запровадив низку обмежень
Depo.Гроші
4 листопада 2014 13:57
ФОТО: depo.ua
НБУ заборонив кредити та депозити в рублях і лімітував переміщення готівки
НБУ заборонив кредити та депозити в рублях і лімітував переміщення готівки

Відповідна постанова від 3 листопада розміщена на сайті НБУ, передає ДеПо.

Нацбанк, зокрема, заборонив переміщення через кордон із Кримом готівкових російських рублів на суму понад 10 тис. грн в еквіваленті.

«Переміщення готівкових російських рублів через адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим» забороняється, за винятком їх переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 тис. грн, за умови усного декларування посадовій особі митниці», - йдеться в документі.

Крім того, згідно з постановою, Національний банк прирівняв фізичних і юридичних осіб у Криму до нерезидентів.

«Встановити, що для цілей застосування нормативно-правових актів Національного банку особа, місцезнаходження якої (зареєстрована/постійно проживає) на території вільної економічної зони «Крим» прирівнюється до нерезидента», - йдеться у ній.

Таким чином, договори, укладені суб'єктами Криму з резидентами України, будуть вважатися зовнішньоекономічними контрактами.

Грошові перекази (у гривні або інвалюті 1-ї і 2-ї груп класифікатора валют НБУ) між Кримом і Україною будуть здійснюватися в порядку, передбаченому нормативними актами Нацбанку для закордонних операцій.

Кримські позичальники зможуть виконувати зобов'язання з погашення кредитів через коррахунки банків-нерезидентів у гривнях.

У разі надходження від суб'єкта з Криму на рахунок банку-кредитора валюти, яка відрізняється від валюти кредиту, банк зобов'язаний здійснити купівлю/продаж валюти на міжбанку і зарахувати її для погашення зобов'язань за договором.

Крім того, банкам доручено зупинити вчинення операцій за відкритими до набрання чинності документом рахунками юридичних осіб та вжити заходів щодо закриття таких рахунків.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Як повідомляв ДеПо, 27 вересня набув чинності закон про створення в Криму вільної економічної зони (ВЕЗ). Закон передбачає створення у Криму вільної економічної зони на 10 років.