НБУ вже цього року розкриє реальних власників українських банків

Національний банк України розраховує цього року значною мірою, якщо не повністю, зробити структуру власників українських банків прозорою
Depo.Гроші
23 березня 2015 00:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

«Кількість людей, які до нас прийшли і зізналися, що є реальними власниками банків, обчислюється десятками. Не десять і навіть не двадцять, а достатньо багато. Ми з усіма працюємо. Переконаний, що цього року нам вдасться значною мірою, якщо не повністю, зробити структуру власників українських банків прозорою», - сказав Писарук.

За його словами, прозорість структури власності банків є ключовим елементом стабільності банківської системи. «Коли не знаєш, хто стоїть за банком, неможливо працювати з ним щодо докапіталізації, забезпечення фінансової стабільності. Наше завдання - визначити реальних власників, джерела походження їхніх коштів, чи здатні вони підтримувати свій банк, розплутати клубки структур власності, які сховалися в шарах офшорів різних юрисдикцій», - додав Писарук.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності акціонерів і менеджменту банків 2 березня в рамках пакету попередніх заходів для схвалення нової програми з Міжнародним валютним фондом.

Закон, зокрема, встановлює кримінальну відповідальність пов'язаних з банком осіб за вчинення будь-яких дій, які призвели до зарахування банку до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору.

Мітки: НБУ, Банки