НБУ шкодить економіці, кидаючи бізнес наодинці з форс-мажором, - експерт

Національний банк України завдає шкоди економіці штучним перенесенням західних моделей роботи на українські реалії

НБУ шкодить економіці, кидаючи бізнес на…

Так вважає фінансовий аналітик Олексій Кущ, повідомляє Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Він назвав не відповідною до українських умов практику, коли силами Національного банку продаються з молотка, а то і закриваються підприємства боржників, які могли б успішно працювати при досягненні домовленості про реструктуризацію.

"З одного боку, є бажання Нацбанку - створити якийсь універсальний інструмент реагування на ті чи інші кризові ситуації в банківській системі. Тобто вони хочуть показати, що вони діють без поправки на обличчя, на звання, на масштаби бізнесу, що у них є якийсь загальний алгоритм дій, свого роду "протокол лікування", який вони застосовують. НБУ прагне показати в даному конкретному випадку, що він проводить незалежну політику і не піддається тиску ззовні. З іншого боку, такі дії хороші для стабільних економік. Іншими словами, в Швейцарії це добре. Чи добре це в Україні? Питання досить складне", - сказав економіст.

За його словами, в системі процесуального нагляду Нацбанку не знайшли відображення ані події, які відбулися в 2014-2015 рр., ані триразова девальвація національного ринку, ані втрата частини територій і частини бізнесів.

"Тобто, тут виходить, як у відомому прислів'ї: "Проблеми негрів шерифа не хвилюють". Бізнес, на думку Національного банку, повинен самостійно вирішувати навіть такі форс-мажорні проблеми, які - наслідок загальної ситуації останніх років", - поскаржився Кущ.

На його думку, стандарти банківського нагляду, які намагаються автоматично перенести із західних моделей на наші умови, не працюють.

"В результаті їх штучного застосування завдається тільки додаткова шкода економіці", - зробив висновок фінансовий аналітик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook