НБУ визнав неплатоспроможним "Смартбанк", який не розкрив своїх власників

Правління Національного банку України прийнято рішення про віднесення ПАТ "Смартбанк" до категорії неплатоспроможних у зв'язку із непрозорою структурою власності
Depo.Гроші
25 травня 2016 10:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у рішенні правління Національного банку № 20/БТ від 24 травня 2016 року, передає depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

"Національний банк України з травня 2014 року звертав увагу банку та його акціонерів на те, що структура власності ПАТ "Смартбанк" не є прозорою", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, після неодноразових спроб погодити набуття істотної участі у банку різним особам протягом 2015-2016 років, структуру власності ПАТ "Смартбанк" так і не було приведено у відповідність до вимог прозорості, встановлених регулятором.

У НБУ зазначили, що у банку неодноразово змінювався власник істотної участі без погодження з Національним банком. За таке порушення до власників істотної участі застосовувались відповідні заходи впливу.

"ПАТ "Смартбанк" став третім банком, віднесеним до категорії неплатоспроможних на підставі непрозорості структури власності", - повідомляє регулятор.

"В банку були розміщені вклади менше ніж 100 фізичних осіб. Навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не перевищить 100 тисяч гривень", - зазначає прес-служба.

У лютому глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що Національний банк України визнає неплатоспроможними банки, які не розкриють своїх кінцевих власників до квітня.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.