ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НБУ відмовив білоруському банку в купівлі української "дочки" російського "Сбербанку"

Національний банк України (НБУ) відмовив білоруському "Паритетбанку" в купівлі української "дочки" російського "Сбербанку"

Depo.Гроші
21 вересня 2018 16:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НБУ.

Зокрема, в повідомленні зазначено, що НБУ "відмовив у погодженні набуття істотної участі у розмірі 100% статутного капіталу АТ "Сбербанк" Відкритому акціонерному товариству "Паритетбанк", мажоритарним власником якого є Державний комітет з майна Республіки Білорусь".

Таке рішення було схвалене 14 вересня 2018 року Комітетом із питань нагляду і регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку.

Причиною відмови стало, зокрема, неподання достатніх документів та інформації для підтвердження відповідності заявника вимогам законодавства України.

Нагадаємо, у червні 2018 року стало відомо, що схвалення українською владою схеми з продажу активів "Сбербанку" в Україні одному з білоруських держбанків може мати для неї серйозні наслідки: адже якщо НБУ і Антимонопольний комітет дадуть на це згоду, то, фактично, порушать західні санкції.

Для того, щоб угода стала можливою, буде використана схема, за якою "Сбербанк Росії" в Україні докапіталізують на суму, необхідну для викупу акцій, випущені в 2015 році, вже після анексії Криму.

Зокрема, російський банк вирішив докапіталізувати свою "дочку" в Україні на суму 8 млрд 300 млн грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.