НБУ вірить у стабільну гривню

Підвищення курсових коливань гривні має ситуативний характер, - Нацбанк

НБУ вірить у стабільну гривню…

Про це заявляє Національний банк України, пише ДеПо з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За їхніми даними, посилення курсових коливань гривні в останні дні були пов'язані з публічним обговоренням можливих змін у парламентській більшості та складі Кабінету міністрів, хоча загальний стан валютного ринку залишалося врівноваженим.

«Динаміка валютного ринку та обмінного курсу гривні наразі визначається не тільки макроекономічними умовами, але також і ситуацією на сході України, ходом політичних консультацій щодо її врегулювання, станом інформаційного простору, розвитком діалогу з міжнародними фінансовими організаціями», - йдеться повідомленні НБУ.

Нацбанк зазначає, що надходження іноземної валюти від нерезидентів протягом червня-липня на $1 млрд (в еквіваленті) перевищили платежі на їхню користь. Крім того, пропозиція іноземної валюти з боку банків і підприємств у червні-липні домінувала над попитом на неї: перевищення складало $0,4 млрд, а діапазон курсових коливань гривні до 25 липня протягом трьох місяців поспіль демонстрував тенденції до звуження.

«Зазначене дає об'єктивні підстави для майбутньої мінімізації курсових коливань. Цьому сприятиме зниження політичної напруженості після усунення невизначеностей щодо подальшої долі уряду, а також підтримка Верховною Радою низки внесених урядом важливих економічних ініціатив», - прогнозує Центробанк.

Він додає, що посиленню стійкості валютного ринку також сприятиме успішне продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у рамках кредитної програми stand by.

Нацбанк нагадує, що 28 липня у Вашингтоні відбулася зустріч глави НБУ Валерії Гонтарєвої і міністра закордонних справ Павла Клімкіна з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, під час якої сторони обговорили останні події в країні і зусилля української влади в контексті реалізації програми stand by. Очікується, що рішення про виділення другого траншу кредитної підтримки з боку МВФ у розмірі близько $1,4 млрд буде прийняте радою директорів цієї організації наприкінці серпня.

Як повідомлялося, зниження національної валюти почалося після заяви прем'єра Арсенія Яценюка про відставку 24 липня і бюджетних проблем, які ставили під загрозу продовження програми співпраці з МВФ. Через тиждень на міжбанку котирування гривні досягли локального мінімуму в 12,3-12,6 грн/$1, а Нацбанк вперше з квітня опустив офіційний курс до 12,097248 грн/$1 - найнижчого рівня з 16 квітня цього року. Однак 31 липня, після провалу голосування за відставку прем'єра ("за" було всього 16 голосів) і прийняття необхідних поправок до держбюджету і Податкового кодексу, гривня на міжбанку почала зміцнюватися, хоча й не повернулася на початкові рівні: на міжбанку її котирування становлять 12,20-12,35 грн/$1, а офіційний курс - 11,963280 грн/$1.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme