НБУ спростив для банків іпотечне кредитування

Національний банк України (НБУ) встановив нові вимоги до визначення банками розміру кредитного ризику, які почнуть діяти з 1 березня 2021 року
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Зазначається, що насамперед за спрощеною процедурою будуть оцінюватися кредити, у тому числі іпотечні, які не перевищують 0,1% основного капіталу банку.

Також для іпотечних кредитів НБУ дозволив враховувати доходи членів родини боржника - фізичної особи під час оцінки його фінансового стану. Банкам надано право не здійснювати огляд стану житлової іпотеки фізичної особи за наявності договору обов’язкового страхування такої іпотеки.

Крім цього, банкам надано право визначати клас боржника, який належить до групи юридичних осіб під спільним контролем, з урахуванням класу групи, визначеного на підставі кредитного рейтингу її материнської компанії/контролера за міжнародною шкалою.

Також НБУ знизив значення нижньої межі діапазону PD (ймовірність дефолту) під час розрахунку розміру кредитного ризику за кредитами боржників – юридичних осіб на груповій основі - до рівня 0,005, що є аналогічним нижній межі діапазону, встановленого для оцінки на індивідуальній основі.

"Ми даємо змогу оцінювати невеликі кредити, які не створюють значних ризиків, за спрощеною процедурою, навіть, якщо банк лише починає кредитувати певний сегмент та не накопичив великий портфель. Зокрема під це підпадатимуть кредити малих та середніх підприємств та іпотечні кредити", – зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

За даними НБУ, у жовтні 2020 року середня ефективна ставка нового іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 14,3%, на первинному – 17,2% річних.

Нагадаємо, 28 грудня Міністерство фінансів України створило нову компанію для розробки та втілення механізму доступної іпотеки – ПАТ "Українська фінансова житлова компанія".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"