НБУ вирішив відключити банкомати на захоплених землях

Банкомати та POS-термінали повинні бути відключені на неконтрольованих українською владою територіях у зоні бойових дій у Донецькій і Луганській областях
Depo.Гроші
26 листопада 2014 13:39
ФОТО: depo.ua
НБУ вирішив відключити банкомати на захоплених землях
НБУ вирішив відключити банкомати на захоплених землях

Про це повідомили в Національному банку України (НБУ), роз'яснюючи свою позицію щодо поточного режиму проведення розрахунків на таких територіях, передає ДеПо з посиланням на «Сегодня».

«Обслуговування платіжних карток фізичних осіб при проведенні розрахунків у торговельних мережах населених пунктів, що не контролюються українською владою, не відбуватиметься (АТМ та POS-термінали будуть відключені)», - заявили в НБУ.

Разом з тим поточні вимоги НБУ не передбачають заборону на обслуговування платіжних карт, випущених банківськими установами для фізосіб, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, при проведенні розрахунків у решті частини України.

У НБУ нагадали, що відповідно до вимог пункту 1 постанови НБУ №466 банки України повинні призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій у населених пунктах, що не контролюються українською владою.

«НБУ не встановлював жодних обмежень, які стосувалися б порядку обслуговування громадян, зареєстрованих у Луганській та Донецькій областях, які проживають поза зоною проведення АТО, і не обмежував їхнє право розпоряджатися своїми доходами і заощадженнями», - підкреслили в Нацбанку.

У Нацбанку також зазначили, що банки відновлять фінансові операції після переходу району/міста обласного значення Донецької та/або Луганської областей під контроль української влади.

«Технічно банки можуть відключити всіх користувачів, зареєстрованих на неконтрольованих територіях. Але не думаю, що це станеться насправді», - прокоментував ситуацію голова комітету асоціації «Український кредитно-банківський союз» щодо розвитку ринку фінансових послуг Юрій Блащук.

При цьому він зазначив, що банкам, ймовірно, належить вилучити свої термінали з роздрібних точок, що розташовані на неконтрольованих територіях.

«Людина, яка покинула зону АТО, може користуватися своїми картками та рахунками вільно, якщо банк організував обслуговування таких рахунків у своїх підрозділах на підконтрольній українській владі території», - додав координатор комітету банківських продуктів та правового забезпечення НАБУ Дмитро Глинський.