НБУ вирішив ліквідовувати донецький «Південкомбанк» «сім'ї» Януковича

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 26 вересня почав ліквідацію неплатоспроможного «Південкомбанку» на підставі рішення Національного банку України про відкликання ліцензії і ліквідації фінансової установи
Depo.Гроші
29 вересня 2014 11:30
ФОТО: depo.ua
НБУ вирішив ліквідовувати донецький «Південкомбанк» «сім
НБУ вирішив ліквідовувати донецький «Південкомбанк» «сім'ї» Януковича

Про це повідомила прес-служба фонду, передає «УНІАН».

Нагадаємо, тимчасова адміністрація була введена в «Південкомбанк» з 26 травня строком на 3 місяці. «Південкомбанк» працював на ринку України з 1990 року. Банк входив до складу промислово-фінансової групи «Метал Юніон», яка спеціалізується на металургії і гірничодобувному виробництві.

На початку липня основний власник банку Руслан Циплаков, що володіє 49,7405% акцій банку, вийшов зі складу його акціонерів, при цьому донецька компанія «Глобус плюс» збільшила долю в статутному капіталі банку до 23,9967%.

За інформацією ЗМІ, власник «Південкомбанку» Руслан Циплаков є близьким другом сина екс-президента України Олександра Януковича (разом входять у президію Автомобільної федерації України). На початку березня правоохоронні структури провели у банку обшуки. Кореспондентський рахунок банку був заблокований, а готівкові кошти заарештовані.

Як повідомляв ДеПо, минулого тижня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення ввести тимчасову адміністрацію у «Грін банк», а також в «Експобанк».