НБУ планує "розморозити" виведення дивідендів за кордон

Національний банк України розпочав збір інформації в рамках підготовки до скасування заборони на купівлю та перерахування іноземної валюти для виплати дивідендів іноземному інвестору за межами України
Depo.Гроші
28 квітня 2016 21:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт регулятора.

Раніше регулятор анонсував подальше пом'якшення адміністративних обмежень на валютному ринку після поновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, в тому числі заявив про плани скасувати заборону на репатріацію дивідендів за результатами оцінки їх обсягів.

Як повідомляється на сайті НБУ, він зобов'язав банки дізнатися у клієнтів і до 20 травня надати регулятору інформацію про покупця валюти для виплати дивідендів, про уповноважений банк, період, за який виплачуються дивіденди, а також про їхню загальну суму.

На підставі отриманих даних НБУ має намір розробити графік та порядок репатріації дивідендів, яка буде проводитися поступово протягом певного періоду.

Регулятор підкреслює, що скасування заборони на репатріацію дивідендів і відповідний графік будуть діяти після завершення другого перегляду програми розширеного фінансування МВФ.

Також повідомляється, що провести репатріацію дивідендів зможуть іноземні інвестори, емітенти корпоративних прав/акцій/інвестиційних сертифікатів, та депозитарні установи. При цьому необхідно буде вибрати тільки один уповноважений банк для проведення такої операції, а за спроби провести виплату дивідендів через кілька банків клієнт не буде допущений до таких операцій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.