НБУ планує дозволити купівлю валюти без паспорта

Національний банк має намір скасувати для громадян вимогу про необхідність пред'явлення громадянами паспортів при здійсненні валютообмінних операцій на готівковому ринку
Depo.Гроші
11 квітня 2016 19:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Сергій Пономаренко, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"Є бажання дебюрократизувати процес купівлі-продажу валюти, і будуть, напевно, переглянуті вимоги до ксерокопіювання документів. Тобто до певної суми - 150 тис. гривень, яка відповідає фінансовому моніторингу, не буде вимагатися від банків залишати ксерокопії документів", - сказав він.

Нагадаємо, НБУ з 23 вересня 2011 ркоу зобов'язав банки й обмінні пункти здійснювати документальну ідентифікацію фізосіб, які здійснюють валютообмінні операції, з виготовленням копій паспортів громадян, які обмінюють валюту.

З 28 березня 2014 року НБУ скасував вимогу про пред'явлення і копіювання паспортів лише при продажу фізособами готівкової інвалюти банкам; при цьому таку вимогу не було скасовано при купівлі фізособами інвалюти.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші