Гонтарева підписала з Китаєм угоду про валютний своп на $2,4 млрд

Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва і керівник Народного банку Китаю Чжоу Сяочуань підписали двосторонню угоду про валютний своп на суму до 54 млрд грн і 15 млрд китайських юанів (близько $2,4 млрд)
Depo.Гроші
15 травня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сторінці Національного банку України у соціальній мережі "Фейсбук", передає depo.ua.

За інформацією НБУ, нова угода терміном на три роки набере чинності з 23 червня 2015 року, а колишня угода, укладена в 2012 році, втратить силу.

"Ця угода є надзвичайно важливою для наших країн - стратегічних партнерів і сприятиме економічному розвитку обох країн, - наводяться у повідомленні слова Валерії Гонтаревої. - Кошти, отримані за договором, можуть бути використані на фінансування торговельних операцій і прямих інвестицій між двома країнами".

За словами голови НБУ, практичне втілення у життя домовленостей про валютний своп дозволяє знизити тиск на валютний курс з боку імпортерів і допомагає стабілізації вітчизняного грошово-кредитного ринку.

Нагадаємо, НБУ наприкінці квітня цього року узгодив з Народним банком Китаю продовження термінів своп-лінії між країнами терміном на 3 роки.

Нацбанк повідомляв про початок реалізації своп-лінії з Китаєм у рамках підписаної у червні 2012 року трирічної угоди між НБУ і Народний банком Китаю на загальну суму 15 млрд юанів (2,4 млрд дол.) у січні.

Мітки: НБУ, Китай