Нацбанк просить українців не панікувати: фальшивих грошей не так багато

В Україні за 2014 рік виявлено менше фальшивої гривні, ніж за 2013 рік

Нацбанк просить українців не панікувати:…

Про це на брифінгу із захисту національної валюти сказав заступник голови Національного банку України Яків Смолій, передає depo.ua.

«Національний банк України наголошує, що офіційних підстав для паніки немає», - сказав заступник голови НБУ.

Як стверджує Смолій, кількість підроблених банкнот національної валюти зберігається на стабільно низькому рівні, а ситуація з пошкодженими банкнотами є контрольованою і не має загрозливого характеру.

Смолій заявляє, що за підсумками 2014 року кількість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні перебуває приблизно на рівні 2013 року - на 1 млн шт. справжніх банкнот припадало близько 3 шт. підроблених банкнот (у 2013 році - 3,5 шт., у 2012 році - 4,1 шт.).

Для порівняння, у країнах Євросоюзу, за підсумками 2013 року, цей показник становив приблизно 43 шт. підроблених банкнот євро.

За інформацією МВС України, станом на кінець 2014 року не спостерігалося значного збільшення фактів виявлення підроблених банкнот національної валюти і у східних регіонах.

Заступник голови НБУ пояснив, як слід чинити, якщо купюра викликає підозри.

«У разі виникнення у підприємств (підприємців) сумнівів у справжності та платіжності банкнот гривень, у тому числі щодо умисного їхнього пошкодження банками спеціальним розчином чи іншим способом, підприємства (підприємці) не повинні приймати їх на сплату за товари (роботи, послуги)», - заявив Смолій.

За його словами, у разі сумніву в достовірності та платіжності банкнот громадяни повинні звертатися в будь-який банк для подальшого проведення досліджень відповідним територіальним управлінням Національного банку України.

За результатами цих досліджень, що проводяться безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків, визнаних дійсними та платіжними.

Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості.

Як писав depo.ua, через повідомлення про те, що терористи на окупованих територіях збираються налагодити виробництво фальшивої гривні, НБУ звернувся до банків з вимогою посилити увагу касирів при прийомі готівки.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляв, що на окупованих територіях російсько-терористичні угруповання, захопивши банківські установи, намагаються використовувати крадені гроші, у тому числі ті, які банки привели в непридатність спеціальною незмивною фарбою. Секретар РНБО підкреслив, що всі, хто намагатимуться розрахуватися цими грошима, «затримуватимуться як співучасники пограбувань».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme