НБУ обіцяє українціям інфляцію понад 50%

Національний банк України очікує річну інфляцію в другому кварталі вище 50%
Depo.Гроші
9 квітня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

"Дійсно, ми теж очікуємо, що в 2 кварталі річна інфляція, швидше за все, перевищить 50%-ий показник. Перш за все, це буде пов'язано з підвищенням тарифів на ЖКГ. Водночас інші фактори, що впливають на показник інфляції, такі як продтовари і непродовольчі товари, ринкові послуги, всі інші фактори, вони по суті повинні бути антиінфляційними ", - сказав він.

Зі слів Ніколайчука, НБУ вже здійснював антиінфляційні заходи в кінці лютого і на початку березня, коли були введені адмінзаходи для стабілізації валютної ситуації.

"НБУ намагався діяти на упередження. За великим рахунком, активізація інфляційного тиску внаслідок девальвації гривні не була великим сюрпризом. Хіба що, може, розмір тиску перевищив наші очікування. Зрозуміло, що паніка на валютному ринку не могла не відбитися на цінах, тому ті адмінзаходи на валютному ринку, то підвищення облікової ставки, яке було зроблено, були націлені на боротьбу з майбутньою інфляцією", - зазначив представник регулятора.

Згідно інфляційного звіту Нацбанку, інфляція (грудень до грудня) на кінець 2 кварталу очікується на рівні 10,7%, на кінець 3 кварталу - 2,1%, на кінець 4 кварталу - 2,9%, а на кінець року - 30, 1%.

Мітки: НБУ, прогноз