НБУ сподівається, що вже скоро кожен охочий зможе спокійно купити $200

Національний банк України обіцяє проводити аукціони з продажу валюти за фіксованим курсом щотижня, щоб забезпечити, серед іншого, можливість придбання по $200 на день кожній охочій фізичній особі
Depo.Гроші
2 жовтня 2014 16:49
ФОТО: depo.ua
НБУ сподівається, що вже скоро кожен охочий зможе спокійно купити $200
НБУ сподівається, що вже скоро кожен охочий зможе спокійно купити $200

Як повідомили ДеПо в прес-службі Національного банку України, зокрема, сьогодні, 2 жовтня, відбудеться продаж валюти на загальну суму 200 млн доларів, у тому числі для наповнення кас банків.

«Куплену таким чином валюту банки повинні реалізувати протягом 5 днів. Нереалізовану готівкову валюту банку потрібно буде повернути Нацбанку», - йдеться у повідомленні регулятора.

«Питання протидії необґрунтованим курсовим коливанням залишається актуальним. Однак у Нацбанку достатньо коштів для збалансування платіжного балансу і валютного ринку. Ситуація у країні хоч і складна, але контрольована... Очікується, що найближчим часом аукціони з продажу валюти будуть проводитися щочетверга», - йдеться у повідомленні.

«Регулятор очікує, що кожна фізична особа, яка бажає купити готівкову іноземну валюту в еквіваленті до 3 тис. грн ($200) на добу, зможе це зробити», - підкреслюється у повідомленні з посиланням на главу НБУ Валерію Гонтареву.

Як повідомляв ДеПо, 22 вересня Нацбанк випустив постанову, згідно з якою Національний банк України зменшує максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один робочий день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3 тис. гривень.