НБУ ліквідує за фінансові махінації "Банк Велес"

Національний банк України 10 грудня 2015 року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації "Банку Велес"
Depo.Гроші
11 грудня 2015 12:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомляється на сайті регулятора, банк позбавлено ліцензії за здійснення ризикової діяльності та систематичні порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу, передає depo.ua.

При цьому в банк не введено тимчасову адміністрацію.

У повідомленні наголошується, що у вересні НБУ запобіг спробі вивести за кордон близько 460 мільйонів доларів США за документами, що мають ознаки фіктивності, це стало підставою для проведення інспекційної перевірки банку з питань фінансового моніторингу.

Згідно з повідомленням, під час перевірки були виявлені факти здійснення банком ризикової діяльності і цілий ряд операцій, характер яких дає підстави вважати, що вони були спрямовані на уникнення вимог і обмежень, передбачених банківським валютним законодавством, законодавством з питань фінансового моніторингу. Крім того, були виявлені операції, які вказують на участь банку в проведенні фінансових операцій, метою яких є виведення капіталу.

"Близько 90% всіх операцій, здійснюваних банком, були саме такими. За неповний рік їх обсяг перевищив 100 мільйонів доларів США. Крім того, значний обсяг операцій проведено з використанням підроблених документів", - йдеться в повідомленні.

Регулятор зазначив, що ліквідація банку не вплине на стабільність фінансового ринку через невеликий обсяг активів і незначну кількость клієнтів - фізичних осіб (близько 150 осіб).

За інформацією НБУ, основними власниками банку є громадяни України Костянтин Бондарєв (екс-депутат "Батьківщина")(32,59% акцій), Ірина Гончарова (32,98%), Олександр Кандиба (член "Батьківщини") (32,91%).

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші