НБУ дозволив санкційним банкам Росії "вливати" гроші в українські "дочки"

Національний банк України надав можливість російським банкам, які потрапили до українського списку санкцій, докапіталізувати дочірні банки в Україні
Depo.Гроші
3 листопада 2016 12:52
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповідній постанові № 399 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 1 жовтня 2015 року № 654".

Як зазначили в НБУ, постанова розроблена з метою надання можливості капіталізації дочірніх банків, зареєстрованих відповідно до законодавства України, підсанкційними банками для запобігання виведення з ринку українських банків, що, в свою чергу, може спричинити додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та бюджет України.

Крім того, своїм розпорядженням Нацбанк підкреслив заборону українським банкам переказувати кошти на рахунки підсанкційних осіб та/або на власні рахунки українських банків, відкриті в підсанкційних особах, крім операцій, які матимуть на меті капіталізацію дочірніх банків, зареєстрованих відповідно до законодавства України.

НБУ також надав можливість встановлення банком-емітентом особи власника електронного платіжного засобу для відмови у проведенні операцій, якщо мова йде про рахунки особи, до якої були застосовані санкції.

У Національному банку зауважують, що постанова прийнята була на виконання рішення РНБОУ про застосування санкцій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші