НБУ дозволив банку Тігіпка виводити неплатоспроможні банки

Нацбанк вперше включив до переліку попередньо кваліфікованих осіб банк, як інвестора, який має право на участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку
Depo.Гроші
26 липня 2016 16:38
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні НБУ, передає depo.ua.

Як зазначено у повідомленні, таким інвестором став ПАТ "Таскомбанк" Сергія Тігіпка.

Зокрема, банку дозволяється:
- створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
- продаж неплатоспроможного банку інвестору.

До цього часу НБУ включав до переліку попередньо кваліфікованих осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, лише приймаючі банки.
Приймаючі банки можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку лише у вигляді відчуження у процесі ліквідації всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на свою користь.

Наразі до переліку попередньо кваліфікованих осіб включено п’ять приймаючих банків: ПАТ "Банк Кредит Дніпро", ПАТ "Альфа-Банк", ПУМБ, ПАТ "Укрсоцбанк" та ПАТ "Таскомбанк".

"Кваліфікованим інвестором може стати будь-яка фізична або юридична особа, не лише банк. Для цього потрібно подати в НБУ повний пакет документів, передбачений Положенням про порядок попередньої кваліфікації. Розмір власних коштів інвестора, що має намір придбати неплатоспроможний банк, має становити не менше 120 млн грн, перехідний банк - не менше 500 млн грн", - пояснив заступник директора департаменту – начальник управління реєстрації, ліцензування та реорганізації банків Департаменту реєстраційних питань і ліцензування Нацбанку Олександр Бевз.

За його словами, якщо попередньо кваліфікований інвестор має намір придбати конкретний неплатоспроможний або перехідний банк, то він повинен отримати дозвіл НБУ на набуття істотної участі.

Строк розгляду пакету документів інвестора на набуття істотної участі в неплатоспроможному або перехідному банку становить два дні після подання повного пакета документів.

Нагадаємо, 24 грудня 2015 року було прийнято постанову правління НБУ № 942, якою затверджено Положення про порядок попередньої кваліфікації осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків з ринку, та погодження набуття ними участі в банках.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші