НБУ анонсував лібералізацію ринку та ослаблення адміністративних обмежень

Через те, що ситуація на фінансовому ринку дещо стабілізувалася, Національний банк України може почати поетапне ослаблення адміністративних обмежень

Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва на зустрічі з банкірами у вівторок, пише depo.ua з прес-службу НБУ.

"Оголошено про початок поетапної лібералізації ринку і ослаблення деяких адміністративних обмежень", - йдеться в прес-релізі Нацбанку за підсумками зустрічі.

У той же час у повідомленні відсутні додаткова інформація про те, які обмеження будуть переглянуті.

"Будуть внесені зміни до постанови правління НБУ №160 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України", яка буде опублікована найближчим часом", - анонсувала прес-служба НБУ.

Як зазначається, представники банківської спільноти погодилися, що ситуація на грошово-кредитному ринку, в тому числі його валютному сегменті, демонструє ознаки стабілізації, а також підтвердили готовність системи в цілому до впровадження заходів по лібералізації.

На зустрічі глава Нацбанку Валерія Гонтарєва повідомила, що з початку року регулятор викупив на ринку понад 1,1 млрд, поповнивши чисті валютні резерви більш ніж на $700 млн.

"Зараз як на готівковому, так і на міжбанківському ринку спостерігається перевищення пропозиції іноземної валюти над її попитом. Крім того, протягом останнього місяця зафіксовано істотний приріст депозитної бази банків в національній валюті... Ми бачимо, що ситуація на валютному і депозитному ринках стабілізувалася, тому виходимо на ринок з конкретними заходами щодо його лібералізації", - сказала Гонтарєва.