НБУ анонсував лібералізацію ринку та ослаблення адміністративних обмежень

Через те, що ситуація на фінансовому ринку дещо стабілізувалася, Національний банк України може почати поетапне ослаблення адміністративних обмежень
Depo.Гроші
2 червня 2015 22:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва на зустрічі з банкірами у вівторок, пише depo.ua з прес-службу НБУ.

"Оголошено про початок поетапної лібералізації ринку і ослаблення деяких адміністративних обмежень", - йдеться в прес-релізі Нацбанку за підсумками зустрічі.

У той же час у повідомленні відсутні додаткова інформація про те, які обмеження будуть переглянуті.

"Будуть внесені зміни до постанови правління НБУ №160 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України", яка буде опублікована найближчим часом", - анонсувала прес-служба НБУ.

Як зазначається, представники банківської спільноти погодилися, що ситуація на грошово-кредитному ринку, в тому числі його валютному сегменті, демонструє ознаки стабілізації, а також підтвердили готовність системи в цілому до впровадження заходів по лібералізації.

На зустрічі глава Нацбанку Валерія Гонтарєва повідомила, що з початку року регулятор викупив на ринку понад 1,1 млрд, поповнивши чисті валютні резерви більш ніж на $700 млн.

"Зараз як на готівковому, так і на міжбанківському ринку спостерігається перевищення пропозиції іноземної валюти над її попитом. Крім того, протягом останнього місяця зафіксовано істотний приріст депозитної бази банків в національній валюті... Ми бачимо, що ситуація на валютному і депозитному ринках стабілізувалася, тому виходимо на ринок з конкретними заходами щодо його лібералізації", - сказала Гонтарєва.