НБУ: 42 українські банки завершили минулий рік зі збитками

42 українські банки із 109 діючих на 1 січня 2016 року завершили минулий рік із збитками

Про це свідчать показники фінансової діяльності банків, опубліковані Національним банком України (НБУ) на своєму сайті, передає depo.ua.

За даними регулятора, збиток банків, які віднесені до групи з державною часткою, що становить 26,16 млрд гривень. Фінустанови з групи іноземних банківських інститутів продемонстрували збиток у розмірі 42,26 млрд грн. Фінансовий результат банків I групи склав за звітний період збиток у розмірі 3,05 млрд грн., тоді як II – 413,15 млн грн.

Усього по платоспроможних банках збиток склав 71,89 млрд грн.

У своєму коментарі до опублікованих результатів, НБУ зазначив, що в зв'язку з переходом банків на облік за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), не коректно порівнювати показники минулого року з попередніми періодами.

Крім того, в минулому році була проведена діагностика 20 найбільших банків за розмірами активів, до яких були висунуті особливі вимоги щодо формування резервів. Це вплинуло і на капітал, і на фінансовий результат цих банків і наступних 20 найбільших установ також. Діагностика останніх зараз тільки завершується.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки НБУ Банки