НБУ: 42 українські банки завершили минулий рік зі збитками

42 українські банки із 109 діючих на 1 січня 2016 року завершили минулий рік із збитками
Depo.Гроші
17 травня 2016 12:13
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать показники фінансової діяльності банків, опубліковані Національним банком України (НБУ) на своєму сайті, передає depo.ua.

За даними регулятора, збиток банків, які віднесені до групи з державною часткою, що становить 26,16 млрд гривень. Фінустанови з групи іноземних банківських інститутів продемонстрували збиток у розмірі 42,26 млрд грн. Фінансовий результат банків I групи склав за звітний період збиток у розмірі 3,05 млрд грн., тоді як II – 413,15 млн грн.

Усього по платоспроможних банках збиток склав 71,89 млрд грн.

У своєму коментарі до опублікованих результатів, НБУ зазначив, що в зв'язку з переходом банків на облік за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), не коректно порівнювати показники минулого року з попередніми періодами.

Крім того, в минулому році була проведена діагностика 20 найбільших банків за розмірами активів, до яких були висунуті особливі вимоги щодо формування резервів. Це вплинуло і на капітал, і на фінансовий результат цих банків і наступних 20 найбільших установ також. Діагностика останніх зараз тільки завершується.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: НБУ, Банки