Названі головні лобісти "Кернел" в парламенті

38 депутатів у Верховній Раді мають конфлікт інтересів, поєднуючи бізнес та політичну діяльність

Названі головні лобісти "Кернел" в парла…

Про це йдеться у дослідженні міжнародної організації Transparency International, яке було опубліковано у вересні 2017 року, передають "Коментарі.ua".

Дослідження показує, що рекордсменами з наявності приватних інтересів є члени аграрного Комітету.

Такі цифри пояснюють чинний конфлікт інтересів зокрема у народного депутата Віталія Хомутинніка, який з 2015 року є співвласником найбільшого виробника та експортера соняшникової олії компанії "Кернел". Саме ця компанія у 2017 році отримала відшкодування ПДВ на суму 250 млн доларів.

Окрім нього, в стінах парламенту є ще, як мінімум, 6 осіб, які мають відношення до "Кернел". Першочергово, це Голова Громадської ради при Податковому комітеті ВР Мар'ян Заблоцький - значна фігура у ланцюгу, який веде до "Кернел". Заблоцький одночасно є заступником голови ГО "Українська аграрна асоціація" та помічником народного депутата, члена аграрного комітету Олексія Мушака, який у свою чергу є родичем іншого співвласника "Кернел" Андрія Веревського та нардепа у минулому. І Веревський, і Хомутиннік – вихідці з Партії Регіонів.

Окрім Заблоцького, помічники народного депутата Олега Кулініча - Володимир Макар, Юлія Мовчан та Олена Києвець є засновниками "Кернел". Кулініч – член аграрного комітету і раніше сам був помічником у Веревського.

Очевидно, що всі ці люди не випадково опинились у ключових для "Кернел" комітетах Верховної Ради. Особливо важливий для "Кернел" – це податковий комітет, оскільки основний прибуток "Кернел" - це кошти, отримані з бюджету у вигляді відшкодування ПДВ.

Лобістами "Кернел" також можна назвати народних депутатів Андрія Кота, Олега Кришина та Миколу Люшняка. Під стратегічних голосувань у парламенті та в аграрному Комітеті всі рішення вони ухвалюють в інтересах агрохолдингу "Кернел".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"