Назарбаєв не розділяє оптимізму росіян та готується до нафти по $30

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що країні необхідно готуватися до цін на нафту на рівні $ 30-40 за барель. Назарбаєв відзначив, що низькі ціни на нафту і метали можуть зберегтися протягом п'яти років
Depo.Гроші
20 серпня 2015 06:45
ФОТО: depo.ua

Про це Назарбаєв заявив на нараді з системним заходам економічної політики, передає прес-служба казахського лідера.

Назарбаєв відзначив, що в найближчі роки доступ країн, що розвиваються до інвестицій і капіталу буде обмежений, а також визнав, що ринок збуту казахстанської продукції зменшується через слабкий попит з боку Росії і Китаю.

У зв'язку з економічною кон'юнктурою Назарбаєв заявив про необхідність встановити мораторій на "різні ініціативи до 2018 року". До цього часу Назарбаєв доручив знизити дефіцит республіканського бюджету до 1%.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Світового банку, середня ціна нафти за 2016 може знизитися на $10 (з $66 до $56) через зняття міжнародних санкцій з Ірану. На думку експертів Morgan Stanley, зняття санкцій з Ірану і стабілізація обстановки в Лівії можуть призвести до найсерйознішого за останні 30 років падіння нафтових цін. Аналітики вважають, що спад затягнеться як мінімум на три роки і буде "набагато гіршим, ніж в 1986 році".

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.