Де в Одесі є ризик потрапити у ДТП і що робити, якщо не "пронесло"

Щодня в Одесі відбуваються дорожні пригоди, проте є місця, які наче притягують аварії

Де в Одесі є ризик потрапити у ДТП і що…

За статистикою за 9 місяців цього року, в Одесі сталося 829 дорожньо-транспортних пригод. Для порівняння, у минулому році їх було значно менше - 652. Внаслідок ДТП цьогоріч загинуло 52 людини, травмовано 1004 людини. Також в цьому році зафіксовано 306 випадків наїзду на пішоходів, внаслідок чого 24 людини загинули, а 355 - травмовано. Про те, де в Одесі трапляється найбільше дорожніх пригод та що робити, якщо раптом у них потрапили, дізнавався Depo.Одеса.

Обережно, аварійні ділянки!

За словами керівника прес-служби управління Патрульної поліції Одеси Алли Марченко, в Одесі налічується близько 150 місць, в яких прослідковується найбільша концентрація автомобільних аварій.

За її словами, найчастіше ДТП трапляються на перехрестях доріг у Приморському районі. Також водіям треба бути дуже уважними на перехрестях магістральних вулиць міста. Серед небезпечних ділянок - перетини вулиці Рішельєвської з Успенською, Великою Арнаутською та Малою Арнаутською, Канатної вулиці з Успенською, Середньофонтанської з Пироговською, Адміральського проспекту з вулицею Краснова. Також часто дорожні пригоди трапляються у районі перехрестя проспекту Добровольського та вулиці Паустовського, проспекту Небесної Сотні з вулицею Левітана, на Тираспольскому шосе тощо.

Чим "грішать" одеські водії

Найчастіше одеські водії порушують правила проїзду перехресть. Їм взагалі треба навчитися терпінню та чеканню на "зелений" сигналу світлофора, тому що, за статистикою, багато хто "летить" на "червоний". Також одеські водії полюбляють перевищувати швидкість, не дотримуватись безпечної дистанції та керувати автівкою у нетверезому стані. Є огріхи в маневруванні та небажанні надати перевагу у русі пішоходам, причому така проблема спостерігається як на регульованих, так і на нерегульованих пішохідних переходах. Внаслідок таких дій водіїв страждають пішоходи будь-якого віку. Наприклад, наприкінці вересня поточного року на пішохідному переході на Розумовській під колеса потрапив 48-річний чоловік, який перетинав дорогу на "червоний" сигнал світлофора.

Фото: Патрульна поліція Одеси

Другий випадок стався раніше, на початку серпня: пізно ввечері під колеса автівки потрапила 59-річна одеситка. Дорожня пригода сталася на Фонтанській дорозі.

Фото: Патрульна поліція Одеси

Дуже часто трапляються випадки, коли пішоходи страждають через власну необачність. Не раз ми писали про те, що пішоходи, порушуючи правила дорожнього руху, перетинають дорожнє полотно у невстановленому для цих цілей місці. На жаль, багато дорожніх пригод закінчуються для них трагічно. Наприклад, 10 вересня на вулиці Семена Палія чоловік загинув під колесами автівки, коли намагався перейти дорогу у невстановленому місці. Також трагічна ДТП сталася на вулиці Центральний аеропорт 30 вересня, і знову ж таки через перехід проїжджої частини у невстановленому місці.

Немало в Одесі відбувається дорожніх пригод, вчинених п'яними водіями. Водії взагалі часто не переймаються через те, що їх затримують патрульні, складають протоколи. Наприклад, один одесит тричі за рік попадався патрульним у стані алгольного сп'яніння за кермом. В останній раз показники вмісту алкоголя у крові водія перевищили норму у сім разів. Суд вирішив покарати злочинця, поки він когось не вбив, та відібрав права строком на 10 років. Окрім того, любитель випити за кермом повинен сплатити чималий штраф - понад 40 тисяч гривень.

Загалом ситуація з п'яними водіями за кермом в Одесі - дуже болюча тема: за добу тільки до одного райсуду може надійти до 20 справ стосовно таких порушників.

Слідкуй за знаками

Після зміни правил проїзду кругових перехресть водії деякий час плутались та порушували правила ПДД. За словами Алли Марченко, на сьогодні всі кругові перехрестя в місті оснащенні необхідними дорожніми знаками. Також в цих місцях нанесено всю необхідну порожню розмітку. Для запобігання виникнення автомобільних аварій правоохоронці радять уважніше слідкувати за знаками та ситуацією на дорозі.

Водії-початківці скаржаться, що інколи дорожні знаки розташовані в непомітному місці або "заросли" зеленими насадженнями. Водії зі стажем розповідають, що є місця, куди конче необхідно встановити дорожні знаки. В прес-службі Патрульної поліції Одеси запевняють, що контроль за наявністю дорожніх знаків і розмітки здійснює відділ безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції Одеси.

Фото: КП "СМЕП"

"Співробітники цього відділу виявляють, передають та контролюють виконання всіх необхідних приписів. Новачкам за такої ситуації треба бути уважними за кермом авто і стежити за дорожньою ситуацією", - радить Марченко.

Якщо потрапили в ДТП

У пунктах 2.10 та 2.11 Правил дорожнього руху сказано, що у разі причетності до ДТП необхідно:

  • негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
  • увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;
  • не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
  • вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду швидкої медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до лікарні;
  • у разі неможливості виконати дії, перелічені в попередньому підпункті, відвезти потерпілого до найближчої лікарні своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
  • повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських;
  • вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;
  • до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Також в Правилах сказано, якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста або до органу Нацполіції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.

Фото: Патрульна поліція Одеси

Європортокол: що це і для чого

Зараз нерідко при дрібних аваріях заповнюють Європротоколи – спеціальні бланки-повідомлення про дорожню пригоду. Водії-учасники ДТП заносять всі дані про подію на місці аварії, а потім передають їх страховику. Цей документ є підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.

Європротокол може заповнюватися як у паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи "Електронний Європротокол". За інформацією прес-служби Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ), нова форма документу була введена нещодавно, 1 жовтня поточного року. Щоб оформити такий Європротокол, на автомобілі учасників ДТП мають бути оформлені чинні поліси внутрішнього страхування, а водії або хоча б один з них - мати смартфон або планшет з фотокамерою і доступом до Інтернету. З допомогою гаджету учасники аварії повинні внести в електронну форму ідентифікаційні дані страховика (ці дані є в полісі), а також номерні знаки, марки і моделі автомобілів. Під час заповнення електронної форми система запропонує набір типових схем ДТП, з яких можна буде вибрати найбільш підходящу. Якщо ж нічого вибрати не вийде, схему потрібно скласти самостійно, сфотографувати її і розмістити фото відповідно до інструкції.

Проте варто пам'ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є лімітованим. Зараз, відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн. Так що подібна форма реєстрації дорожньої пригоди підійде не всім.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme