Найбільший виробник авто на Росії на місяць зупинить виробництво

Найбільший виробник легкових авто на Росії "АвтоВАЗ" зупинить випуск автомобілів раніше новорічних канікул
Depo.Гроші
7 грудня 2015 07:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Як розповіли виданню два постачальники "АвтоВАЗу" і два близькі до автозаводу людини, у Тольятті всі конвеєри, в тому числі і по збірці машин для Renault-Nissan, зупиняться з 18 грудня по 18 січня. Завод в Іжевську, де в тому числі випускається новинка Lada Vesta, попрацює довше: тут випуск буде припинений після 28 грудня до 18 січня, уточнює один зі співрозмовників.

Наказів поки немає - документи, швидше за все, з'являться до понеділка, знає одне з джерел. Але постачальники графік на грудень вже отримали, говорить інший. Старт серійного виробництва в Тольятті Lada Xray, призначений на 15 грудня, поки не переносився, говорить один зі співрозмовників. Роком раніше "АвтоВАЗ" зупиняв випуск машин з 31 грудня по 18 січня.

Про можливості припинення "АвтоВАЗом" виробництва з 18 грудня стало відомо в листопаді з появи в інтернеті листи керівника профспілки "АвтоВАЗу" Сергія Зайцева президентові компанії Бу Андерссону. Представник "АвтоВАЗу" тоді заявив, що завод працюватиме до кінця року, простою (коли людей відправляють у вимушену відпустку з виплатою 2/3 зарплати) не буде. Формально так і станеться: випуск машин буде призупинено, але люди продовжать приходити на роботу.

За словами співрозмовників видання, передбачається, що співробітники крім іншого будуть займатися оптимізацією виробництва.

Призупинення виробництва – вимушений захід,  який дозволить заводу не накопичувати запаси в умовах низького попиту, пояснюють співрозмовники видання. У січні - жовтні 2015 продажі легкових автомобілів і LCV в Росії впали на третину, продажі Lada - на 30%. Якщо попит продовжить знижуватися, то вже в I кварталі "АвтоВАЗ" може використовувати іншу антикризову міру, анонсовану недавно в якості можливої, - чотириденний робочий тиждень.