Навіть 3% зростання ВВП України недостатньо, - нардеп Олексій Савченко

Оптимістичний сценарій розвитку економіки України в 2017 році, який підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі, передбачає занадто низькі темпи зростання економіки, яких недостатньо для повноцінного виходу країни з кризи

Навіть 3% зростання ВВП України недостат…

Таку думку в інтерв'ю "112.ua" висловив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Олексій Савченко, передає depo.ua.

За його словами, ситуація, яка зараз спостерігається в економіці, з легкістю може бути як затишшям перед бурею, так і реальною стабілізацією.

"При цьому, незважаючи на те, що багато аналітиків пророкують Україні черговий провал через ситуацію на зовнішніх ринках, я вважаю, що велика частина відповідальності за розвиток подій лежить і на уряді з коаліцією. Від того, як динамічно ми будемо впроваджувати ті чи інші реформи, урізати витрати і шукати нові джерела доходів для бюджету, будуть залежати і транш МВФ, і бюджетний дефіцит, і стабільність курсу", - зазначив нардеп.

Він також додав, що те економічне зростання, яке прописало міністерство на рівні 3% в оптимістичному і 1,5% в песимістичному сценарії, "не є достатнім для посткризового відновлення та сходження на траєкторію стійкого зростання".

О. Савченко наголосив, що формально Україні не потрібні гроші МВФ для підтримки поточної ситуації. Однак важливим буде сигнал про продовження програми співпраці для інших інвесторів.

"Важливо, щоб про позитивний діагноз було оголошено привселюдно. Тоді замість $17 млрд. від Фонду ми отримуємо близько $26 млрд. Це за допомогою інших міжнародних партнерів, які орієнтуються на рішення МВФ. І це не кажучи про ті засоби, які вже виділені Україні і які ми просто не можемо забрати через якісь юридичні зволікання", - зазначив народний депутат.

Він висловив сумнів у досяжності поставлених цілей щодо залучення інвестицій, які закладені в урядовому прогнозі.

"Навіть в песимістичному сценарії розвитку уряд закладає приріст іноземних інвестицій на рівні $2,5-3 млрд. Дуже хотілося б сподіватися, що йдеться знову не просто про докапіталізацію іноземних банків, яких «підживлюють» материнські компанії. Адже до прямих інвестицій в розвиток і інновації цей процес не має ніякого відношення", - додав А. Савченко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme