Чому Лагард побачила "українське диво" без психоактивних речовин

Директор МВФ Крістін Лагард примудрилася не на жарт спантеличити українців. Її навіть запідозрили у вживанні психоактивних речовин
Depo.Гроші
7 вересня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Чому Лагард побачила "українське диво" без психоактивних речовин
Чому Лагард побачила "українське диво" без психоактивних речовин

Неабиякий галас в українських соцмережах піднявся після спільної прес-конференції за результатами зустрічі Лагард з Порошенком. Українців приголомшила кількість компліментів, висловлених директором МВФ на адресу української влади та економічних реформ. Сказане Лагард, на думку диванних економістів, настільки не відповідало баченому навколо, що єдиним питанням яким перейнявся український "Фейсбук" стало: "А що власне ця пані курить?". Деякі навіть звинуватили директорку у отриманні хабара, мовляв, сказати таке можна лише отримавши добрячий пакунок акцій липецької фабрики "Рошен".

Що ж конкретно так обурило українців? Нагадаємо кілька найяскравіших цитат від пані директора: "Я надзвичайно вражена прогресом, якого ви досягли за останні кілька місяців"; "Україна здивувала світ"; "Досягти того, чого досягли ви за такий короткий проміжок часу, це без перебільшень, вражає"; "Економіка, яка подає знаки подолання кризи - це важливий внесок вашої роботи, таланту вашої команди"; "Це унікально для світу. Більше такого місця немає". Правда остання цитата стосувалася українського прогресу у гендерній рівності, але і й з цим багато хто не згоден.

Здається українці, захоплені власним перманентним невдоволенням владою, іноді не помічають цілком очевидних речей. Адже нічого дивного, за великим рахунком, Лагард не сказала. Вона заявила те, що мусила, і вочевидь нічого недозволеного не вживала. Пані директор МВФ жінка аж ніяк не дурна і прекрасно бачить все, що відбувається в нашій країні, і так само як ми усі наврядчи задоволена темпами реформ, але не давати Україні грошей МВФ наразі не може. Допоки в Україні зберігається демократія і, нехай і по-черепашачому, рухається хоч щось віддаля схоже на реформи, Захід буде підтримувати Україну. Це, власне, і підтвердив візит Лагард. Судячи з її риторики, новий транш Україна таки отримає. І було б вельми дивно, якби після слів Порошенка про нову місію МВФ, Лагард затягнула б пісню про відсутність реформ, економічний колапс, та й взагалі повну безпросвітність України.

Після цього уже раціональні європейці мали б міцно замислилися, а що власне курить мадам Лагард, якщо викидає в чорну діру під назвою Україна мільярди євро європейських платників податків.

Тож дарма українці сумніваються в психічному здоров‘ї директора МВФ, єдине, що ми можемо в цій ситуації їй відповісти, так це процитувати незабутню Проню Прокопівну: "Мерсі за компліман".