Нацрада і «Зеонбуд» віднайшли компроміс

11 вересня Нацрада з телебачення і радіомовлення розглянула на засіданні питання про виконання компанією ТОВ «Зеонбуд», оператором цифрової телемережі «Т2», вимоги Нацради розкодувати сигнал мережі
Depo.Гроші
11 вересня 2014 16:57
ФОТО: depo.ua
Нацрада і «Зеонбуд» віднайшли компроміс
Нацрада і «Зеонбуд» віднайшли компроміс

На засіданні представник «Зеонбуду» запевнив Нацраду, що компанія налаштована на співпрацю з державним органом і має намір вжити всіх заходів з виконання рішень Нацради, передає РБК-Украина.

У той же час, він звернув увагу членів Нацради на об'єктивні труднощі у компанії з виконанням термінів відключення кодування, встановлених держорганом, і попросив членів Нацради піти на компроміс і не застосовувати до «Зеонбуду» санкцій, з урахуванням того, що компанія робить активні дії щодо виконання рішення Нацради.

На сьогодні компанія «Зеонбуд» уже відключила кодування у 16 каналів з ​​32, щоправда тимчасово - з певними умовами. Оператор звернувся до цих 16 телекомпаній із проханням надати йому право на трансляцію їхніх програм з супутника у відритому вигляді, пояснюючи це тим, що мовлення йде на територію всієї Європи і таке мовлення у відкритому вигляді є грубим порушенням законодавства про авторські та суміжні права. Зі слів представника «Зеонбуду», компанія пішла на такий фінансовий ризик, бажаючи продемонструвати Нацраді свою готовність до співпраці.

Крім цього, «Зеонбуд» повідомив про те, що компанія планує переобладнати всі передавальні станції до кінця року, що зніме з порядку денного спірне питання щодо мовлення з супутника відкритим сигналом.

Нацрада не проголосувала за санкції до «Зеонбуду», таким чином продемонструвавши розуміння наявності об'єктивних проблем у оператора, даючи йому час на їх вирішення.

Схоже на те, що обидві сторони перейшли від конфлікту до відритого діалогу, і вони розуміють, що це значно спростить прийняття рішень по складних питаннях переходу України на цифровий формат мовлення. 

Нагадуємо, що згідно з рішенням Нацради від 16 липня 2014 року, всі телеканали в мережі Т2 повинні бути у відкритому доступі. Регулятор дав місяць оператору на виконання рішення. Однак компанія не виконала припис і вже 21 серпня Нацрада винесла їй попередження і повторно наказала зняти кодування до 10 вересня.