Нацполіція підозрює Фірташа в розтраті 10 млрд грн

Національна поліція розслідує злочин колишнього топ-менеджмента "Надра Банку", спільно з його власниками - заволодіння держкоштами Нацбанку у розмірі 10,4 млрд грн
Depo.Гроші
22 грудня 2015 17:03
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі Печерського суду Києва від 16 грудня 2015 року, повідомляє depo.ua з посиланням на "Першу інстанцію".

Під підозрою Головного слідчого управління Національної поліції виявилися "колишні посадові особи, власники і керівники ВАТ "Комерційний банк "Надра".

Згідно з судовими документами, в 2008-2014 роках посадові особи фінустанови заволоділи грошима, наданими йому як рефінансування на загальну суму 10,4 млрд гривень, "чим завдали збитки державі на зазначену суму".

У зверненні до суду поліція просила про доступ до документів, пов'язаних з отриманням рефінансування, їх подальшого використання, повернення.

Також слідчі хотіли отримати накази про призначення, функціональні обов'язки, посадові інструкції посадових осіб фінустанови, що виконували програму рефінансування.

Клопотання було задоволене.

Нагадаємо, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не раз повідомляв, що Нацполіція розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов'язаних з Дмитром Фірташем. Одне стосується групи компаній Ostсhem - з приводу збитків державі на 5,742 млрд гривень, ще одне - неповернення кредиту рефінансування банком "Надра".

У лютому цього року "Надра" визнали неплатоспроможним. НБУ ввів у банк тимчасову адміністрацію. Однак чотиримісячні "реанімаційні" фінансові заходи не допомогли його оздоровити. У серпні 2014 року банк був віднесений до категорії проблемних через недостатню капіталізацію.

Більше новин  про економічні злочини читайте на Depo.Гроші