Нацбанк зробив виняток з обов'язкового продажу валюти

Нацбанк скасував норму про обов'язковий продаж на міжбанківському валютному ринку україни коштів, отриманих українськими позичальниками у вигляді кредитів в іноземній валюті від нерезидентів з метою оплати імпорту
Depo.Гроші
28 квітня 2016 18:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

Відповідні зміни до постанови НБУ №140 від 3 березня 2016 року, закріплені постановою НБУ №290 від 26 квітня, набирають чинності з 29 квітня і діють до 8 червня 2016 року.

"Національний банк України пом'якшив вимоги щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку надходжень кредитних коштів в іноземній валюті з-за меж України... Сьогодні вимога щодо обов'язкового продажу поширюється, зокрема на кошти, отримані резидентами-позичальниками у формі кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів. Постановою № 290 Національний банк зробив виняток для окремої категорії кредитів", - сказано в повідомленні.

Відтепер, українські компанії не будуть зобов'язані продавати на міжбанківському ринку іноземну валюту за кредитом, наданим іноземним банком на цілі оплати імпорту.

Цей виняток буде стосуватися тільки тих випадків, коли кредитні кошти будуть направлятися іноземним банком-кредитором безпосередньо на користь нерезидента-експортера, тобто, без їх зарахування на поточний рахунок резидента-позичальника в уповноваженому банку.

Наголошується, що реалізація постанови сприятиме збільшенню іноземного банківського кредитування реального сектора економіки України.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші