Нацбанк зняв частину валютних обмежень

Національний банк з 23 жовтня скасовує добовий ліміт на видачу готівкових коштів у гривні через каси банків і банкомати при обміні валют
Depo.Гроші
22 жовтня 2015 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №718, яка набирає чинності з 23 жовтня, передає depo.ua.

Постанова спрямована на збільшення надходжень іноземної валюти до країни в цілому і банківської системи зокрема.

Зокрема, пом’якшено обмеження щодо видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати. Наразі банки зобов'язані обмежити їх видачу на суму до 300 тис. грн. на добу на одного клієнта. Ця вимога стосувалася і валютно-обмінних операцій з фізичними особами. Відтепер вона не розповсюджуватиметься на такі операції, що спростить населенню можливість продавати валюту в будь-яких обсягах.

Обмеження на покупку населенням валюти в розмірі 3 тис. гривень/день залишається чинним.

Як зазначається, відтепер вимога щодо обов'язкового продажу іноземної валюти на міжбанку не розповсюджується на проекти, що здійснюються на підставі угод про участь України в програмах ЄС.

"Також вона більше не стосується грантів, які юридичні особи-резиденти отримують від міжнародних фінансових організацій. Це стосується резидентів, фінансування яких здійснюється за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь уряд України", - додали в Нацбанку.

Крім того, відтепер іноземна валюта, яка надійшла в якості грошового забезпечення участі нерезидента в аукціоні з приватизації державного майна на рахунки організатора, не підлягатиме обов'язковому продажу на міжбанку.

Також НБУ встановив додаткові вийнятки із заборони на реєстрацію заміни кредитора або боржника в договорах про залучення резидентами кредитів в іноземній валюті від нерезидентів.

"Дозволено проводити таку реєстрацію у випадках, коли заміна первісного кредитора пов'язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника. Крім того, дозволено реєструвати відповідні зміни до кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту за участю іноземного експортно-кредитного агентства", - уточнив регулятор.

Відтепер банкам дозволили знімати з контролю експортні операції телекомунікаційних компаній з оплати міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші