Нацбанк знизив облікову ставку

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 29 липня 2016 року з 16,5% до 15,5% річних
Depo.Гроші
28 липня 2016 14:32
ФОТО: depo.ua

В регуляторі таке рішення пояснили зниженням ризиків для цінової стабільності,  повідомили depo.ua з посиланням  на прес-службу регулятора.

"Подальше пом'якшення монетарної політики обумовлено зниженням ризиків для цінової стабільності і узгоджується з необхідністю досягнення цілей по інфляції - 12% +/- 3 п. п., на 2016 рік і 8% +/- 2 п. п. на 2017 рік ", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що підгруням для зниження облікової ставки стало стійке зниження інфляційного тиску, покращення інфляційних очикувань та стабільна ситуація на валютному ринку.

Зниження облікової ставки до 15,5% затверджено Рішенням Правління НБУ від 28 липня 2016 №172-рш "Про розмір облікової ставки".

Довідка. Облікова ставка НБУ - процентна ставка, за якою він надає кредити комерційним банкам. Це один з монетарних інструментів, за допомогою якого регулятор встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період і є основною процентною ставкою. Суть у тому, що при більш дорогих кредитах бізнес проводить менше інвестицій, зменшуються загальні витрати і внаслідок цього гальмується інфляція.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші