Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 22%

Національний банк України (НБУ) зберіг облікову ставку на рівні 22% річних
Depo.Гроші
28 січня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби регулятора, передає depo.ua.

Збереження стриманої грошово-кредитної політики дозволить пом'якшити ризики для цінової стабільності, які посилюються у зв'язку з турбулентністю у світовій економіці, і забезпечити досягнення мети зі зниженням споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року. Інформація про це розміщена на сайті Нацбанку.

У повідомленні йдеться, що у другій половині 2015 року уповільнення споживчої інфляції набуло стабільного характеру і за результатами минулого року вона знизилась до 43,3%. Такий показник практично відповідає прогнозом НБУ. Продовжила знижуватися також базова інфляція - до 34,7% в рік.

За даними Нацбанку, ослаблення інфляційного тиску в кінці минулого року відбулося завдяки низькому внутрішньому попиту, стриманній монетарній політиці НБУ і стабілізації інфляційних очікувань.

Регулятор також повідомляє, що зберіг незмінним прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року.

У повідомленні говориться, що зниження інфляції в поточному році будуть сприяти фундаментальні фактори, які діяли в минулому році. Зокрема, слабкий сукупний попит.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші