Нацбанк заборонив розраховуватися валютою

НБУ з 23 вересня заборонив проведення розрахунків в іноземній валюті в імпортних операціях без ввезення товару на територію України
Depo.Гроші
23 вересня 2014 13:02
ФОТО: depo.ua
Нацбанк заборонив розраховуватися валютою
Нацбанк заборонив розраховуватися валютою

Заява міститься в постанові НБУ від 22 вересня №591, передає ДеПо з посиланням на «Компаньон».

Цією постановою Національний банк України заборонив проведення валютних операцій на підставі своїх індивідуальних ліцензій, крім розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України юридичними особами.

Крім того, Нацбанк заборонив валютні платежі за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена на територію України і пройшла митне оформлення на підставі ввізної декларації, у разі якщо дата оформлення цієї декларації перевищує 180 днів.

Постановою забороняється повернення за кордон коштів іноземних інвесторів, отриманих від продажу цінних паперів українських емітентів за межами фондових бірж, за винятком державних облігацій України.

Вводиться заборона на повернення коштів іноземних інвесторів, отриманих від продажу корпоративних прав юридичних осіб, не оформлених акціями, і повернення за кордон дивідендів іноземних інвесторів, крім дивідендів від цінних паперів, що в обігу на фондових біржах.

Постанова набирає чинності з 23 вересня.

Як повідомляв ДеПо, Національний банк України зменшив максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один робочий день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3 тис. гривень.