Нацбанк ввів "санкції" проти банкірів з "підмоченою" репутацією

Національний банк України заборонив керівникам банків із зіпсованою репутацією повертатися в банківську систему протягом 10 років
Depo.Гроші
8 червня 2015 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в постанові №357 "Про затвердження змін до положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів", прийнятому правлінням регулятора 4 червня, повідомляє depo.ua.

"Відтепер людина, яка була керівником банку або власником істотної участі в банку, який був визнаний неплатоспроможним, наприклад, у зв'язку з відмиванням брудних грошей, буде мати зіпсовану ділову репутацію і не зможе повернутися в банківську систему як власник або керівник банку протягом 10 років", - йдеться в документі.

У постанові зазначається, що достатність власних коштів одержувачів істотної участі в банку буде оцінюватися шляхом зіставлення з сумою відповідної частки в регулятивному капіталі банку замість покупної ціни акцій банку.

Комісії НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків надано право визначати наявність значного чи вирішального впливу осіб на управління або діяльність банку без формального володіння істотною участю в банку, а також визнавати особу власником істотної участі у банку незалежно від подання такою особою повідомлення та документів на узгодження в НБУ.

Також змінами передбачено посилення вимог до фінансового стану інвесторів неплатоспроможних банків і змінена процедура їхнього узгодження НБУ.