Нацбанк ввів оновлені санкції РНБО

Національний банк оновив порядок застосування санкцій Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року
Depo.Гроші
2 листопада 2016 19:24
ФОТО: depo.ua

Відповідну постанову регулятора №399 було опубліковано на сайті, передає Depo.ua. 

Постанова розроблена з метою продовження банкам України, небанківським установам, національному оператору поштового зв’язку реалізації механізму застосування санкцій до осіб, визначених рішеннями РНБО, уведеними в дію відповідними указами президента.

Також документ розроблено з метою надання можливості встановлення банком-емітентом особи власника електронного платіжного засобу для відмови у проведенні операцій з використанням електронного платіжного засобу особі-власнику до якої були застосовані санкції.

Крім того це рішення надає можливість капіталізації дочірніх банків, зареєстрованих відповідно до законодавства України, підсанкційними банками, для запобігання виведення з ринку українських банків, що, в свою чергу, може спричинити додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та бюджет України.

Також постанова розроблена з метою заборони українським банками переказувати кошти на рахунки підсанкційних осіб та на власні рахунки українських банків, відкриті в підсанкційних особах, крім операцій, які матимуть на меті капіталізацію дочірніх банків, зареєстрованих відповідно до законодавства України.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Як повідомлялося, президент Петро Порошенко 17 жовтня продовжив санкції щодо росіян і російських компаній і в той же час розширив список осіб, які підпадають під санкції.

Україна також обмежила діяльність низки російських платіжних систем.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші