Нацбанк вперше дозволив самоліквідацію двох малих банків

Правління Національного банку України вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників та відкликання їх ліцензій
Depo.Гроші
1 червня 2016 10:55
ФОТО: depo.ua

Таке рішення акціонерів та реального кінцевого бенефіціарного власнику банку ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності, передає depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", - зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

Національний банк вів роботу по приведенню структур власності ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" до вимог прозорості. Контролер банків був встановлений, проте не виявив бажання займатись банківською діяльністю та обрав шлях самоліквідації фінустанов.

Загальний обсяг зобов'язань ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" перед юридичними та фізичними особами менше 11 млн. грн. Обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням без зовнішніх залучень.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: НБУ, Банки