Нацбанк вирішив "зачистити" небанківські обмінники

Нацбанк планує встановити вимоги щодо прозорості структури власності небанківських мереж обмінників аналогічні тим, що висуваються до банків
Depo.Гроші
27 жовтня 2015 14:33
ФОТО: depo.ua

Про це заявив перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

"За останні два роки Національний банк не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій. Це дуже складний ринок, що може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов'язаних із "сірим" або "чорним" ринком валюти, шахрайством тощо. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань стосовно вимог до таких установ", − сказав він.

За його словами, будуть запроваджені додаткові вимоги щодо капіталу таких небанківських установ, прозорості їх структури, ділової репутації власників. 

Також посилять вимоги до приміщень, захищеності кас та сейфів. Крім того, кожен пункт обміну валют повинен бути обладнаний реєстратором розрахункових операцій (касовим апаратом).

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші