Нацбанк укріплює гривню рівно на один тиждень

Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва штучно занижує вартість американського долара, щоб зекономити на компенсаціях валютним вкладникам проблемного банку
Depo.Гроші
10 серпня 2015 13:56
ФОТО: depo.ua

В найближчі дні курс американського долара просяде до 20 гривень. Відповідні заходи вживає Національний банк України, що пов'язано з підготовкою головного фінансового регулятора до введення тимчасової адміністрації в один з найбільших вітчизняних банків, повідомляє depo.ua з посиланням на "ДС".

За даними видання, таким чином Валерія Гонтарєва хоче мінімізувати розмір компенсацій Фонду гарантування вкладів, які доведеться виплачувати власникам валютних депозитів цього проблемного банку.

Нагадаємо, що курс долара, відповідно до якого і виплачуються компенсації власникам валютних депозитів поставлених на ліквідацію банків фіксується на момент введення до відповідної фінансової установи тимчасової адміністрації. Оскільки всі державні зобов"язання перед такими вкладниками виконуються виключно у гривні, то в інтересах НБУ зафіксувати такий курс на якомога нижчій позначці. Для цього достатньо штучно занизити вартість "зеленого" всього на кілька днів, ввести в банк тимчасову адміністрацію, зафіксувати курс для проведення компенсацій і долар знову можна відпускати.

Щоб зрозуміти інтерес держави в цій простій операції, достатньо відкрити дані по валютним зобов'язанням банку, що готується до введення контролерів від НБУ. За даними "ДС", відповідна сума сягає близько $24 млн. Різниця в курсі долара навіть в межах 1 гривні дозволяє зекономити на виплатах всього пакету таких депозитів близько 50 млн. гривень. Але за цю економію заплатять вкладники, які ось уже більше року не можуть отримати свої заощадження. Так, після згаданої оборудки НБУ на кожній тисячі "зелених" власники валютних депозитів втратять щонайменше 1 тис. гривень.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.