Нацбанк спростив умови імпорту нафти і газу

Національний банк України (НБУ) спростив умови розрахунків за операціями з імпорту енергетичних товарів
Depo.Гроші
4 березня 2016 18:53
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення передбачене постановою правління НБУ від 4 березня №139, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

Як зазначається у повідомленні, на даний момент уповноважені банки зобов'язані здійснювати авансові платежі в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість якого перевищує 500 тис. доларів (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків.

Виняток в цій вимозі раніше було зроблено тільки для життєво необхідних товарів, перелік яких встановлено Законом України від 28.12.2014 № 73-VIII "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року". До такого роду товарів відносили продукцію енергетичного імпорту. Однак, 1 січня даний закон втратив чинність і цей виняток перестав застосовуватися.

Внісши зміни в постанову № 124, НБУ передбачив знову список такого роду товарів (винятків). Вимоги тепер не будуть поширюватися на операції з купівлі нафти, природного газу, електроенергії, бензину, дизпалива та інших енергетичних товарів. Аналогічне виключення введено НБУ для реалізації проектів, що фінансуються за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.

За даними прес-служби, ці зміни - результат спільної роботи НБУ і Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші