Нацбанк ще більше здешевив кредити

Правління Національного банку України вирішило знизити облікову ставки до 18% річних з 27 травня 2016 року
Depo.Гроші
26 травня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні регулятора від 26 травня, передає depo.ua.

"Зниження облікової ставки до 18% затверджене рішенням Правління Національного банку України від 26 травня 2016 року № 25-рш "Про регулювання грошово-кредитного ринку",- зазначили в НБУ.

За даними регулятора, у квітні, вперше за два роки, споживча інфляція в річному вимірі знизилася до однознакового рівня 9,8%. Водночас в місячному вимірі вона була вище, ніж у попередні місяці - 3,5%, насамперед завдяки скасуванню знижки на природний газ для населення, яка діяла до 31 березня. Незважаючи на це, з початку року інфляція склала 5,1%.

"Дезінфляційну тенденцію визначали слабкий внутрішній споживчий попит, стримана монетарна політика і зміцнення обмінного курсу гривні в останні місяці",- зазначили в нацрегуляторі.

"Національний банк вважає цілі щодо споживчої інфляції на рівні 12%+/-3 п. п. на кінець 2016 року і 8%+/-2 п. п. на кінець 2017 року досяжними",- додали в НБУ.

Крім того, в регуляторі прогнозують продовження поступового пом'якшення монетарної політики для підтримки відновлення економічної активності в разі подальшого зниження ризиків для цінової стабільності і уповільнення прогнозної інфляції.

Нагадаємо, що 21 травня НБУ знизив облікову ставку до 19%.

Довідка: Облікова ставка НБУ - процентна ставка, за якою він надає кредити комерційним банкам. Це один з монетарних інструментів, за допомогою якого регулятор встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період і є основною процентною ставкою. Суть у тому, що при більш дорогих кредитах бізнес проводить менше інвестицій, зменшуються загальні витрати і внаслідок цього гальмується інфляція.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<