Нацбанк розпочинає стрес-тестування найбільших українських банків

Стрес-тестування буде проходити в два етапи - до 1 серпня та до 1 жовтня
Depo.Гроші
20 квітня 2015 19:22
ФОТО: depo.ua

Національний банк України проведе стрес-тести 20 найбільших українських банків. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті регулятора, передає depo.ua.

"У рамках нової програми кредитування МВФ щодо Механізму розширеного фінансування до 1 серпня 2015 року та 1 жовтня 2015 року відбудеться оновлення діагностичного обстеження 10 найбільших за обсягами активів і 10 банків відповідно, щоб визначити додаткові збитки, пов'язані з конфліктом на сході і погіршенням економічної ситуації", - йдеться в повідомленні.

На першому етапі НБУ здійснить перевірку достовірності оцінки якості активних операцій, достатності сформованих резервів та визначення достовірності балансової вартості. У вибірку кредитів суб'єктів господарювання увійдуть всі кредити, які більше або дорівнюють 200 млн грн, або 5% розміру регулятивного капіталу (без урахування сформованого резерву), інші кредити до досягнення 65% обсягу кредитного портфеля і всі кредити пов'язаним з банком особам, які більше або рівні 1% регулятивного капіталу. 

Другий етап передбачає стрес-тестування з застосуванням моделі НБУ. Під час стрес-тестування буде визначено додаткову потребу в капіталі банків, зумовлене погіршенням економічної ситуації. Стрес-тестування буде охоплювати період до кінця 2017 р.

"Якщо за результатами обстеження буде виявлена неплатоспроможність окремих банків, то вони повинні будуть забезпечити позитивне значення капіталу до кінця серпня і до кінця жовтня 2015 року (перші 10 і 10 банків відповідно)", - відзначили в прес-службі.

НБУ також проведе оцінку ризиків активних операцій банків з пов'язаними особами. Після набрання чинності 8 березня 2015 р законодавчих норм щодо посилення відповідальності пов'язаних з банком осіб, банки зобов'язані ідентифікувати таких осіб на основі критеріїв і нормативів, визначених регулятором.