Нацбанк різко підвищить облікову ставку, щоб «приборкати» інфляцію

Національний банк України вирішив підвищити облікову ставку з 14% до 19,5% - найвищого рівня за останні 13 років

Нацбанк різко підвищить облікову ставку,…

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

«З метою забезпечення прогнозованого і контрольованого розвитку ринкової ситуації Національний банк застосовуватиме жорсткішу грошово-кредитну політику. Зокрема, прийнято рішення про підвищення з 6 лютого 2015 року облікової ставки з 14,0% до 19,5% річних і відповідне коригування ставок по активних і пасивних операціях Національного банку», - наголошується в повідомленні.

У НБУ пояснили, що основною причиною такого рішення є посилення інфляційних ризиків у найближчій перспективі.

Прогнозується, що за рахунок у тому числі цього рішення інфляція до кінця 2015 року складе 17,2%, а в 2016-му буде менше 10%.

«Водночас підвищення процентних ставок матиме мінімальний вплив на активність у реальному секторі економіки, оскільки кредитування банків залишається істотно обмеженим внаслідок підвищених ризиків ділового середовища», - наголошується в повідомленні.

Облікова ставка НБУ - це монетарний інструмент, за допомогою якого Національний банк встановлює для комерційних банків орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових ресурсів. Облікова ставка є найнижчою серед процентних ставок Національного банку України і є базовим індикатором для оцінки вартості грошових коштів.

Як повідомляв depo.ua, 2 лютого Нацбанк і банкіри ще й узгодили необхідність встановлення єдиного курсу валют.

Довідка. Облікова ставка Національного банку - процентна ставка, за якою він надає кредити комерційним банкам. Це один з монетарних інструментів, за допомогою якого регулятор встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період і є основною процентною ставкою. Суть у тому, що при більш дорогих кредитах бізнес проводить менше інвестицій, зменшуються загальні витрати і внаслідок цього гальмується інфляція.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme