Нацбанк пропонує дозволити банкам трансформуватися в ПрАТ

Національний банк України ініціює надання банкам права трансформуватися в приватні акціонерні товариства
Depo.Гроші
22 квітня 2016 22:06
ФОТО: depo.ua

Відповідну концепцію змін у законодавство було затверджено на засіданні правління НБУ 21 квітня, повідомили в прес-службі регулятора, передає depo.ua.

Рішення НБУ обумовлене необхідністю комплексного вдосконалення банківського законодавства і законодавства щодо цінних паперів. Регулятор вважає, що від банків, які не мають наміру постійно залучати капітал на фондовій біржі, недоцільно вимагати збереження типу публічного акціонерного товариства, а необхідно дати їм можливість зміни типу на приватний.

На сьогоднішній день у відповідності з законом України "Про банки і банківську діяльність" банки можуть існувати тільки у формі публічного акціонерного товариства або кооперативного банку. Зараз всі банки, що функціонують в Україні, є публічними акціонерними товариствами.

У прес-службі зазначили, що ініціатива регулятора узгоджується з останніми змінами до Закону України "Про акціонерні товариства", оновленими вимогами до функціонування фондових бірж і законодавчими ініціативами щодо розвитку фондового ринку.

"Національний банк підтримує політику Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, спрямовану на забезпечення розвитку фондового ринку України з метою обігу на ньому цінних паперів тільки тих емітентів, які дійсно приваблюють капітал на фондових біржах і дотримуються нових стандартів показників діяльності таких емітентів", - йдеться в повідомленні.

У той же час НБУ відзначає, що незалежно від типу акціонерного товариства вимоги до корпоративного управління в банках та обсягу розкриття інформації повинні бути збережені на високому рівні.

Концепція передбачає внесення змін в Закон України "Про банки і банківську діяльність" та Господарський кодекс України, а також узгодження деяких норм законів України "Про акціонерні товариства" та "Про цінні папери та фондовий ринок" з банківським законодавством.

Національний банк також буде ініціювати питання про застосування максимально спрощених реєстраційних процедур до банків, які приймуть рішення змінити тип публічний на приватний, і скасування плати за ці процедури.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.